atlas punktów akupunktury

 
powrót
do strony głównej

 

Atlas Punktów Akupunkturowych opracowała lek. med. Elżbieta Rybińska
Opracowanie graficzne - Krystyna Bukowczyk

Atlas to:
cztery kolorowe mapy punktów akupunkturowych i ksiażeczka z opisem każdego z tych punktów
według polskiego nazewnictwa anatomicznego.

W Atlasie przyjęto międzynarodowe nazewnictwo punktów, a dla lepszego odniesienia do literatury podane są też ich nazwy chińskie w standardowej transkrypcji.

W Atlasie opisano:

  • 361 tradycyjnych punktów akupunkturowych położonych na meridianach (670 lokalizacji na powierzchni ciała)
  • 51 punktów ekstra (169 lokalizacji)
  • 82 punkty na małżowinie usznej (164 lokalizacje)

Razem opisano:
484 punkty akupunkturowe (1003 lokalizacje na powierzchni ciała)

Atlas Punktów Akupunkturowych jest na naszym rynku wydawnictwem unikatowym. Atlas w zamyśle autorki ma być pomocą dla lekarza, który w praktyce stosuje metody Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Obejmuje kompletny opis położenia punktów akupunkturowych na ciele człowieka.

Atlas to cztery kolorowe mapay i książeczka z opisem wszystkich punktów na meridianach oraz głównych punktów Extra. W Atlasie przyjęto międzynarodowe, angielskie nazewnictwo poszczególnych punktów i utartą międzynarodową numerację. Dla ułatwienia podane są też nazwy chińskie w standardowej transkrypcji.

Atlas jest wynikiem 12-to letniej pracy autorki, która współpracuje z International Institute of Traditional Chinese Medicine w Pekinie, była członkiem zespołu Ś. P. Profesora Zbigniewa Garnuszewskiego (od 1985 roku).

Ostateczny kształt Atlasu wymagał wielokrotnych wizyt w Chinach i współpracy z najlepszymi praktykami w tej dziedzinie. Autorka nie mogłaby dokończyć tego dzieła bez rozmów z profesorami Zhou Xiao Ping, Ow Liang Liang, Li Jian Zhong, Chen Ken, Liu Zhaohai, Xie Guorong.

 

©KUBA webmaster